• Dištančná forma vzdelávania žiakov školy prebieha prostredníctvom elektronickej komunikácie s vyučujúcimi nasledujúcimi formami:
        o online vyučovacie hodiny,
        o prostredníctvom portálu EduPage
        o prostredníctvom sociálnych sietí,
        o prostredníctvom telefonickej alebo mailovej komunikácie.
        Žiakom so ŠVVP potrebami a žiakom zo sociálne znevýhodneného prostredia budú pomáhať pri DV asistenti, špeciálny pedagóg, prípadne školský psychológ.
        Online hodiny sa organizujú v čase, ktorý zodpovedá aktuálnemu zverejnenému rozvrhu hodín.
        Učiteľ si online hodiny dohodne deň vopred so žiakmi a pošle link, aby sa mohli pripojiť (dodržuje stanovený rozvrh). Žiak môže požiadať vyučujúceho o individuálnu konzultáciu v prípade, že žiak nevie samostatne riešiť zadanie úlohy. Od 15.00 – 7.00 hod je elektronický kľud.
        Učitelia jednotlivých predmetov budú zadávať žiakom úlohy v primeranom rozsahu a primeranej náročnosti s určením presného termínu na preštudovanie/vypracovanie:
        o nové učivo na samoštúdium (napr. študijné texty, prezentácie, …),
        o úlohy na precvičenie učiva (pracovné listy, doplňovačky, …), o zadania na overenie pochopenia učiva (testy, previerky, …),
        o projekty na samostatnú prácu,
        o iné (video, audio nahrávka a pod.). Každý učiteľ pošle žiakom naraz učebný materiál v rozsahu, ktorý zodpovedá minimálne jednej vyučovacej hodine. Vypracované úlohy musí žiak zaslať a) najneskôr do 15.00 hod alebo b) podľa pokynu vyučujúceho aj skôr, resp. neskôr.
        Učiteľ dodržuje požiadavku primeranosti a poskytne žiakom spätnú väzbu vo forme hodnotenia (slovne/známkou).
        Povinnosti žiakov
        1. Pravidelne sleduj EduPage a e-mailovú schránku, kde Ti jednotliví učitelia posielajú pokyny k dištančnému vzdelávaniu.
        2. Online vyučovacie hodiny budú prebiehať v časovom intervale, ktorý zodpovedá rozvrhu hodín tvojej triedy. Zmenu môže vykonať len učiteľ príslušného predmetu po vzájomnej dohode.
        3. Online vyučovacie hodiny sú pre teba povinné. Svoju neprítomnosť musíš Ty alebo Tvoj rodič (zákonný zástupca) ospravedlniť príslušnému vyučujúcemu a triednemu učiteľovi.
        4. Na online hodinách pozorne počúvaš výklad vyučujúceho a aktívne pracuješ.
        5. Nesmieš vyrušovať, vybavovať si osobné záležitosti so spolužiakmi. Vyučovanie nesmie narúšať ani iná osoba (napr. súrodenec)
        6. Za nevhodné správanie alebo vyrušovanie ťa môže učiteľ z vyučovania „odpojiť“. Takéto správanie vyučujúci zaznačí ako poznámku do elektronickej triednej knihy a bude prerokované v pedagogickej rade.
        7. Na hodinu musíš byť vopred pripravený (pomôcky a učebné materiály).
        8. Funkčnosť PC techniky si vyskúšaš ráno, pred vyučovaním. Priebeh výučby nenarúšaš skúšaním techniky počas vyučovania.
        9. V prípade, že nemáš internetové pripojenie, budú pre Teba pripravené študijné materiály, zadania domácich úloh atď. v škole. Dohodneš si s učiteľom čas, kedy si ich vyzdvihneš a kedy vypracované úlohy odovzdáš.
        10. V prípade vzniknutých neospravedlnených hodín sa postupuje podľa schváleného školského poriadku.

Pre zákonného zástupcu žiaka z toho vyplývajú nasledujúce povinnosti:
        1. Pravidelne sleduje EduPage, e-mailovú schránku, resp. stránku školy a riadi sa aktuálnymi pokynmi školy.
        2. Zabezpečí podmienky pre dištančné vzdelávanie.
        3. Nastaví dieťaťu denný režim a kontroluje jeho dodržiavanie.
        4. Zabezpečí dohľad nad vzdelávaním dieťaťa, nad prácou s domácimi úlohami a samoštúdiom, zodpovedá a zabezpečí dohľad nad odovzdávaním domácich úloh a nad účasťou dieťaťa na online hodinách.
        5. Ak bude žiak na online hodine neprítomný a vopred sa vyučujúcemu neospravedlnil, jeho absenciu je rodič povinný nahlásiť a zdôvodniť triednemu učiteľovi.
        6. V prípade vzniknutých neospravedlnených hodín sa postupuje podľa schváleného školského poriadku.
        7. V prípade, ak žiak počas DV opakovane nevypracováva a nezasiela výstupy zadaných úloh, vyučujúci kontaktuje triedneho učiteľa, ktorý následne upozorní zákonných zástupcov žiaka.
        8. Uvedené skutočnosti vyučujúci pedagóg zohľadní počas priebežného a sumárneho hodnotenia (na polroku, resp. na konci šk. roka).
        V Žiline 16.09. 2021                                                                                   Mgr. Alena Tisoňová riaditeľka školy